Summit KPM My Way

21 października w Centrum Kreatywności Targowa w Warszawie odbyło się wyjątkowe wydarzenie – Summit Przedsiębiorczej Mamy! Spotkałyśmy się po to, aby móc się lepiej poznać, wzajemnie zainspirować i porozmawiać o sposobach na łączenie pracy i macierzyństwa. W atmosferze zaufania, wzajemnego szacunku i girlspower! Zobacz, kto był naszymi gościniami, o czym rozmawiałyśmy a także pooglądaj relację z wydarzenia!

My Way – mój sposób na pracę i macierzyństwo

Mama i biznes? Czy to w ogóle możliwe…? Oczywiście! I normalne jest to, że czasem praca z dzieckiem przy boku, to jak suszenie prania na deszczu, że czasem jest pot i są łzy, że nie zawsze wszystko idzie jak po maśle. Doskonale to znamy, nie jesteś z tym sama:)

Pamiętaj, że nie ma jednego gotowego pomysłu na prowadzenie biznesu – jest ich tysiąc! I każdy sposób jest super, pod warunkiem, że jest zgodnie z własnym JA, zgodny z własnymi przekonaniami – z sercem. Wtedy wszystko idzie gładko.

Znamy Twoje obawy. Wiemy, że masz głowę pełną pomysłów, że masz plan działania, ale… nadal uważasz, że biznes nie jest dla Ciebie. Od czego mam zacząć? Jakie są formalności? Czy sobie poradzę w biznesowym świecie?


Co działo się podczas Summitu Przedsiębiorczej Mamy?

  • wystąpienia 9 znakomitych prelegentek
  • zakulisowe, inspirujące rozmowy z naszymi prelegentkami i uczestniczkami eventu
  • świetna zabawa – to był czas dla nas, kobiet, mam i przedsiębiorczyń w jednym
  • afterparty – była muzyka, taniec i… coś jeszcze 😉

Summit KPM to wspaniałe święto przedsiębiorczych kobiet! 

Program Summitu

17:00-17:10 – rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek przez zarząd Fundacja Rodzic w mieście

I BLOK TEMATYCZNY: Jak (nie)ogarniać prowadzenia biznesu i opieki nad dziećmi w jednym.
17:10-17:20 – Sylwia Bujko „5 minut tylko dla siebie – czy to realne?”
17:20-17:30 – Karolina Szymańska „Biznes i dzieci – nie zawsze jest kolorowo”
17:30-17:40 – Karolina Kaczmarska „Przestrzeń na siebie w biznesie”
17:40-18:00 – Przerwa

II BLOK TEMATYCZNY : Po mojemu – robię biznes tak jak chcę, tak jak potrafię
18:00-18:10 – Katarzyna Barczyk-Matkowska „Firma rodzinna – „Sukcesja” czy „Dynastia”?
18:10-18:20 – Agnieszka Krzyżak-Pitura „Jak zrobić tak, żeby było tak jak lubię”
18:20-18:30 – Agnieszka Wesołowska „Nie bój się bać!”
18:30-18:50 – Przerwa

III BLOK TEMATYCZNY : Własny biznes – brzmi groźniej niż jest naprawdę
18:50-19:00 – Izabela Antosiewicz „Każdy może wydać książkę”
19:00-19:10 – Marta Iwanowska-Polkowska „Be brave: O odważnym podejmowaniu wyzwań”
19:10-19:20 – Magda Godziszko „Serce i rozum – jak je pogodzić w biznesie”

19:20 – 22:00 AFTERPARTY

Poznaj prelegentki Summitu

Agnieszka Wesołowska

Agnieszka Wesołowska

Współzałożycielka Jusee Cosmetics

Dziennikarka, reporterka i copywriterka. O mediach wie wszystko. W czasie swojego ponad 10-letniego doświadczenia zawodowego przeszła wszystkie etapy dziennikarskie kariery od asystenta reportera, reportera aż po wydawcę i współtwórczynię nowego magazynu modowego (rok 2013) „VU MAG” pod skrzydłami portalu Onet. Pracowała w największych redakcjach mediów komercyjnych Fakty TVN i Dzień Dobry TVN, a także z największymi twarzami polskiego show businessu. Zawsze marzyła o tym, by realizować się w pełni autorskich projektach, dlatego równocześnie rozwijała blog wesowow.pl. W tym miejscu następuje zwrot akcji. Pojawiła się szansa spełnienia kolejnego z marzeń – stworzenia marki kosmetycznej. Pomysł na nią pojawił się niemal trzy lata temu, ale to dołączenie do projektu Julii Wieniawy i Olgi Zajączkowskiej było kropką nad i – tak powstało Jusee. Jak sama mówi – to kolejny rozdział jej planów, ponieważ wciąż projektuje docelowe miejsce swojego zawodowego spełnienia.

Prywatnie: mama 5-letniej Róży. To właśnie pojawienie się dziecka zmotywowało ją do nabrania rozpędu i podążania za własnymi marzeniami. Jak podkreśla – jej najważniejszym zadaniem w życiu jest pokazanie córce, że może w życiu osiągnąć wszystko, czego zapragnie.

Karolina Szymańska Our Little Adventures

Karolina Szymańska

Jestem połową ourlittleadventures.pl – bloga dla aktywnych rodziców, w ramach którego dzielimy się naszym rodzicielskim doświadczeniem z podróży z dziećmi dziećmi i aktywnego życia. Uwielbiam być w ruchu – zarówno tym fizycznym (wielkie podróże na koniec świata, #mikrowyprawy + rowery i spacery po Warszawie (tu mieszkam) razem z naszą trójką dzieci: 7-letnią Marianką, 5-letnim Jaśkiem i 2-letnią Basią + psem Makaronem), jak i tym intelektualnym (różne punkty widzenia, kulturowy mix). Dużo czytam i oglądam, kocham uczyć się nowych rzeczy, no i trochę za mało śpię.

Od kilkunastu lat zajmuję się komunikacją i PR-em, pracuję głównie dla sektora kultury i projektów zaangażowanych społecznie – tworzę strategie promocji i komunikacji, wymyślam kampanie społeczne, pomagam w rozwoju marek. Prowadzę też zajęcia dla studentów_ek na Uniwersytecie SWPS.

Ostatnio rzuciłam etat, by w całości poświęcić się robieniu tego, co kocham – opowiadaniu o fajnym, aktywnym życiu z dzieciakami, które daje energię do działania i tworzeniu wartościowego contentu dla marek. Mam nadzieję, że już niedługo będziecie mogli zobaczyć pierwsze efekty na blogu i poza nim – tworzę właśnie coś, co chciałam zrobić już od dłuższego czasu.

Sylwia Bujko

Sylwia Bujko, Dyrektor i członek zarządu w Apleona Real Estate (ponad 70-osobowej firmy na rynku nieruchomości)
Certyfikowana Self-Reg Champion, profesjonalny coach i trenerka Familylab

Tworzy przestrzeń online Holimama – Holistycznie dla Mam – by wspierać Mamy w świadomym macierzyństwie. Dzieli się wiedzą psychologiczną o samoregulacji, zarządzaniu własną energią, szerząc wartości Jespera Juula, NVC, Rodzicielstwa Bliskości i wychowania bez nagród i kar. Mama dwóch wulkanów energii: siedmiolatka i trzylatki.”

Jeśli też na wstępie będzie może zapowiedź mojego wystąpienia, to takie wprowadzenie byłoby spójne z dalszymi treściami:

„Wierzy w ludzi, w ogromną moc świadomego macierzyństwa. Tę moc należy wykorzystywać mądrze i odpowiedzialnie. Tylko wtedy gdy zrozumiemy siebie, będziemy rozumieć nasze dzieci. Gdy zaopiekujemy się sobą w pełni, będziemy w stanie zadbać o dzieci. Gdy będziemy w dobrej energii i w wewnętrznej równowadze, wychowamy dzieci na szczęśliwych, mądrych i dobrych dorosłych. W przestrzeni Holimama nazywamy to „S.P.A.” dla Mam – uczymy się Samoregulacji, Poszerzamy macierzyńską świadomość dzięki Psychologii i odkrywamy największe pokłady energii jakie kryją się w miłości Agape.

Marta Iwanowska-Polkowska

Z wykształcenia psycholożka, z powołania towarzyszka, Coach’yca PCC ICF, Trenerka oraz Facylitatorka Playing BIG wg. Tary Sophi Mohr. Miłośniczka żeńskich końcówek w nazwach zawodów. Marta towarzyszy innym w odważnym urzeczywistnianiu swojego JA w karierze i przywództwie. Upowszechnia ideę be BRAVE & play BRAVE, by wzmacniać w kobietach odwagę do podejmowania wyzwań i realizowania siebie. Wspiera liderki i liderów w budowaniu odporności psychicznej.

Przypomina sobie i innym, by się #nażyć! Prywatnie mama & żona. Odważna kobieta.

Więcej informacji o Marcie: manufakturarozwoju.pl

Katarzyna Barczyk-Matkowska

Wiceprezeska MicroFood S.A., blogerka prowadząca Katarzyna Barczyk – Lady Pasztet i mama 16 miesięcznego Jerzego. W każdej z tych ról staram się jak mogę zmieniać świat na lepszy.

W życiu zawodowym zajmuję się przede wszystkim marką Puffins, którą zaczęłam tworzyć 8 lat temu. Dziś zdobywam kolejne rynki dla naszego produktu i jestem dumna za każdym razem, kiedy kolejni konsumenci dowiadują się jak chrupiące są nasze przekąski. Moje internetowe alter ego to Lady Pasztet – zaczynałam jako blogerka 15 lat temu pod adresem www.ladypasztet.com, a teraz prowadzę konto na Instagramie @ladypasztet oraz Pasztet Podcast. Zachęcam do czytania książek na co miesięcznych liveach w ramach Feministycznej Biblioteczki Lady Pasztet.

Patrzę na świat z feministycznej perspektywy wzbogaconej o macierzyńskie doświadczenia. W wolnych chwilach czytam w wannie.

Agniszka Krzyżak Fundacja Rodzic w mieście

Agnieszka Krzyżak-Pitura

Fundatorka, założycielka, prezeska zarządu  Fundacji Rodzic w mieście

Z wykształcenia politolożka, absolwentka podyplomowych studiów PR i London School od Public Relations. Z zamiłowania socjolożka. Posiada kilkuletnie doświadczenie zawodowe z zakresu komunikacji społecznej i projektów CSR. Pracowała w organizacjach pozarządowych i instytucjach państwowych. Przedstawicielka Fundacji w Radzie Warszawskiego Transportu Publicznego oraz Komisji Dialogu Społecznego ds. Transportu m.st. Warszawy. Prywatnie mama 3.

Magda Godziszko GoodWood

Magda Godziszko

Założycielka Good Wood Poland, firmy rodzinnej, którą obecnie prowadzi wraz z mężem.

Mama trójki rozbrykanych chłopaków, kobieta z oczami dookoła głowy. Animatorka czasu wolnego i manager życia rodzinnego. Jako mama ze wszystkich sił stara się wspierać zdrowy rozwój swoich dzieci. Ciągle się uczy, jak je obserwować i jak za nimi podążać. Z wykształcenia inżynier specjalizująca się w usprawnianiu procesów produkcyjnych. Obecnie kreuje, definiuje i tworzy Good Wood. Planuje rozwój firmy, ale też zajmuje się codziennymi zadaniami, takimi jak kontakt z klientem i obsługa sklepu internetowego.

Good Wood powstał dlatego, że chcieliśmy stworzyć coś wyjątkowego dla naszych kochanych dzieci. Szukaliśmy czegoś, co pozwoli Jasiowi, Franiowi, a teraz również Heniowi właściwie się rozwijać, mieć dużo ruchu, a przede wszystkim świetnie się bawić. Lubimy design, cenimy dobry smak i dlatego postawiliśmy na ciepłe, naturalne drewno, które oboje kochamy.

Przygoda zaczęła się od ciąży. Gdy spodziewałam się przyjścia na świat bliźniaków, sporo czytałam na temat prawidłowego rozwoju dzieci i tego, jak mądrze go wspierać. Głęboko wierzę, że mądre wspieranie naturalnej potrzeby ruchu, (a później też innych potrzeb) to najlepsza rzecz, jaką możemy zrobić dla naszych dzieci. Właśnie dlatego powstała marka Good Wood.

KArolina Kaczmarska Beathe Mama

Karolina Kaczmarska

Mam na imię Karolina i to ja stoję za pomysłem stworzenia marki Breathe Mama. Kocham życie, podróże, macierzyństwo i wiele innych rzeczy na tej planecie.

Podczas pierwszej przerwy po urodzeniu dziecka, spełniłam jedno ze swoich marzeń. Wyruszyłam w półroczną podróż z mężem i z synkiem do Azji południowo wschodniej. Moje macierzyństwo, podobnie jak macierzyństwo innych mam, nie było i nie jest zawsze łatwe. W pewnym momencie zatraciłam siebie. Przerwa, którą podarowałam sobie po latach intensywnego i chaotycznego życia pomogła mi z nową, jakością wrócić do życia. Swoje życie zawodowe przez wiele lat wiązałam z organizacjami pozarządowymi.

Obecnie jestem na urlopie wychowawczym, wychowuję dwóch synów – Felka i Romka i rozwijam projekt BreatheMama. Będąc w ciąży z drugim synkiem pomyślałam, że bardzo przydałoby się miejsce, w którym mogłabym się zregenerować i oderwać od codzienności. Nie znalazłam takiego, więc je stworzyłam. Zrealizowałam marzenie o wykreowaniu przestrzeni, w której kobiety będą miały czas dla siebie, zadbają o ciało oraz zregenerują umysł, odpoczną i usłyszą, co mówią ich serca, a jednocześnie spędzą czas ze swoimi dziećmi. Pomyślałam o tym, co sama lubię: o podróżach w trybie slow, technikach pracy z umysłem, o jodze, dobrym jedzeniu i w ten sposób zorganizowałam pierwszy retreat BreatheMama do Tajlandii. Pierwsza edycja utwierdziła mnie w przekonaniu o tym, że retreaty mają moc transformującą, a dzięki nieoceniającemu wsparciu kobiet rosną nam skrzydła. Wierzę w to, że aby zadbać o innych, musimy najpierw zadbać o siebie, bo szczęście mamy to szczęście i zdrowie całej rodziny.

IZa Antosiewicz przytulam.pl

Izabela Antosiewicz

Byłam dumna z tego, że twardo stąpam po ziemi, nie bujam w obłokach. Wiele lat żyłam w przekonaniu, że moim zadaniem jest weryfikowanie czyichś marzeń – wspieranie albo pozbawianie wszelkich złudzeń. W naszym domu to mój mąż miał dalekosiężne plany, a ja skutecznie szukałam słabych stron. Byłam świetna w punktowaniu, co może nie wyjść. W drodze po szczeblach kariery… nie było ani szczebli, ani kariery. To akurat wiedziałam od zawsze: jeśli mam wybierać między rodziną a pracą, wybieram rodzinę.

W styczniu 2016 roku w procesie Formuły Geniuszu™ po raz pierwszy uświadomiłam sobie i nazwałam moją misję osobistą. Wiedziałam, z czego w życiu jestem naprawdę dumna i co chcę po sobie zostawić. Wydarzył się jeden z wielu cudów: odkopałam marzenia, o których istnieniu nie miałam pojęcia. Mocno przykurzone i śmiertelnie przerażone tym, że ujrzały światło dzienne, siedziały w kącie przez kolejne dwa lata.

W lutym 2018 roku zaczęłam pisać książkę z przesłaniem dla rodziców zmęczonych swoją rolą, pytających siebie, czy aby na pewno się do niej nadają. Rodziców, którzy wraz z dorastaniem dzieci oczekiwali zmiany na lepsze, ale rzeczywistość zaczęła ich rozczarowywać. Książkę „Nakarm, naucz i puść wolno” adresuję do rodziców dzieci szkolnych, bo zwykle na tym etapie rodzinnym wprowadzamy kontrolę, mamy zwiększone oczekiwania i właśnie wtedy zaczynamy zbierać owoce wybranego wcześniej stylu rodzicielstwa. Ale zapraszam do lektury również rodziców dzieci już dorosłych.

W lipcu 2020 roku ukazała się książka i rozpoczęła swoje życie marka przytulam.pl

W ciągu zaledwie 4 miesięcy od premiery wyczerpał się pierwszy nakład 1500 egzemplarzy, a społeczność zgromadzona w tym czasie na Przytulam.pl przekroczyła 4000 fanów. Kiedy pytam moją publiczność, za co cenią to miejsce, mówią, że daję im spokój i nadzieję, że na każde wyzwanie jest rozwiązanie.

Patronaty i matronaty medialne

Organizatorzy

Afterparty nakręca

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO na lata 2021-2030 #nowefio