Już po raz trzeci przypominałyśmy wszystkim mamom, że są wartościowe i mogą spełniać zawodowe marzenia.

Summit Klubu Przedsiębiorczych Mam to jedyne wydarzenie w Polsce, które dedykowane jest mamom – kobietom chcącym rozwijać się zawodowo, jednocześnie opiekując się dzieckiem.

Pamiętaj – możesz być mamą i spełniać swoje zawodowe marzenia!

Dlaczego matka matce siostrą?

Są kobiety, które wiedzą czego chcą i śmiało dążą do wyznaczonych celów. Jednak są też mamy, które nie mają tyle odwagi, wsparcia i możliwości, aby sięgać po swoje zawodowe marzenia. My chcemy im pomóc uwierzyć w siebie!

To, czego takim mamom najbardziej brakuje, aby móc spełniać się zawodowo, to wsparcie. W Klubie Przedsiębiorczych Mam dajemy wsparcie wszystkim kobietom. Bez oceniania, porównywania czy rywalizacji. Dajemy wsparcie merytoryczne, ale także (a może przede wszystkim) mentalne.

Kto najlepiej zrozumie matkę? Druga mama! Rozumiemy Twoją sytuację, bo same jesteśmy mamami. Wiemy, jak to jest próbować rozwijać się zawodowo, tworzyć własne projekty, kiedy masz dziecko u boku. Doskonale zdajemy sobie sprawę, ile to wymaga samozaparcia, motywacji i energii. 

Dlatego możemy nazywać się siostrami. 

Co działo się podczas Summitu 2022 Klubu Przedsiębiorczych Mam?

  • wystąpienia znakomitych prelegentek, które pokażą Ci, że mamy mają moc i zmotywują Cię do działania
  • networking i nawiązywanie relacji – prywatnych i biznesowych
  • zakulisowe, inspirujące rozmowy z naszymi prelegentkami i uczestniczkami eventu
  • czas tylko dla Ciebie na rozwój i zadbanie o własne potrzeby
  • możliwość przyjścia z dzieckiem – tutaj nikomu nie będzie przeszkadzało, każda z nas wie, jak to jest być mamą 🙂

Summit KPM to święto wszytkich przedsiębiorczych mam! 

Program Summitu

10:00 – REJESTRACJA UCZESTNICZEK
10:30 – aktywny NETWORKING podczas, którego poznasz inne uczestniczki
10:50 – oficjalne rozpoczęcie i przywitanie uczestniczek przez zarząd Fundacji Rodzic w mieście

I BLOK TEMATYCZNY  Wsparcie

11:00 – Marta Iwanowska-Polkowska (coachyca, autorka książki „Nażyć się”): Jak dbać o swoją siłę psychiczną?
11:15 – Panel „Kobiety kobietom – dlaczego wzajemne wsparcie jest tak ważne” z udziałem liderek Klubu Przedsiębiorczych Mam: Magdalena Lipok-Borzym (Ruda Śląska), Olga Kilian-Winnicka (Wrocław), Ania Sawoń (Białystok), Anita Kantor (Józefów). Prowadząca: Karolina Bury (Klub Przedsiębiorczych Mam)
11:55 – przerwa kawowa

II BLOK TEMATYCZNY Sieć kontaktów

12:10 Katarzyna Barczyk-Matkowska (Lady Pasztet/Microfood): Networking czyli kapitał społeczny
12:25 Magda Korczyńska (liderka KPM Starachowice): case study “Czy w małym mieście potrzebny jest Klub”
12:40 Aneta Pasternak (liderka KPM Olsztyn): Jak dzięki Kobietom poznanym na spotkaniach Klubu otworzyłam swoją działalność
12:55 Anna Chomiak (liderka KPM Pruszków): Jak budować sieć lokalnych kontaktów
13.10 – przerwa kawowa

III BLOK TEMATYCZNY Biznes

13:25 – Izabela Anuszewska: Współpraca w biznesie – jak robić to dobrze?
13:40 – Joanna Bogdan (twórczyni marki Lennylamb): O tym, jak robić biznes mając 5 dzieci
13:55 – Panel “Moja droga do własnego biznesu” z udziałem liderek Klubu Przedsiębiorczych Mam: Agata Perzyna (KPM Grójec), Paulina Wronecka (KPM Gdańsk), Monika Radwańska (KPM Kwidzyn). Prowadząca: Agnieszka Krzyżak-Pitura (Fundacja Rodzic w Mieście)

14:30 – networking i wspólne rozmowy
15:00 – ZAKOŃCZENIE

Poznaj prelegentki Summitu Klubu Przedsiębiorczych Mam 2022

Marta Iwanowska Polkowska

Z wykształcenia psycholożka, z powołania towarzyszka, coach’yca – miłośniczka żeńskich końcówek w nazwach zawodów. Odważna kobieta. Odważyła się żyć, #nażyćsię niezależnie od tego, jak życie ją poobijało. Autorka książki pt. „Nażyć się. Jak zacząć nażywać się od dziś, pamiętać o tym jutro i już nigdy o sobie nie zapomnieć.”
Towarzyszy innym w odważnym urzeczywistnianiu swojego JA. Wspiera kobiety w śmiałych zmianach, a czasem przemianach – wzmacnia pewność siebie i buduje przekonanie, że możemy więcej niż nam się wydaję, bądź nam wmówiono. Prywatnie żona & mama.

 

Magdalena Lipok-Borzym

Przez ostatnie kilkanaście lat była pracownikiem banku. Postanowiła zmienić branżę i postawiła na pracę zgodną z własnymi zainteresowaniami, dająca satysfakcję i radość. Odeszła z dużej korporacji i wszystkie siły skierowała na zdobycie nowego wykształcenia i doświadczenia w zawodzie psychodietetyka. 
Jest osobą bardzo empatyczną i uwielbia kontakt z pozytywnymi ludźmi, co napędza ją do działania. Wierzy, że razem możemy więcej:)
Mama dwóch córek.

Olga Kilian-Winnicka

Pracująca mama dwójki dzieci. Absolwentka prawa w biznesie, magister zarządzania, dietetyczka. Specjalizuje się w żywieniu kobiet w ciąży, mam oraz dzieci. Prowadzi swoją działalność jako @odzywiamy.mamy
Chciałaby stworzyć przestrzeń, która pozwoli każdej mamie stanąć na nogi, odzyskać energię, oczyścić głowę i bez wyrzutów sumienia realizować się w swoim życiu zawodowym.
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam we Wrocławiu

Anna Sawoń

Doula certyfikowana, edukatorka porodowa i olejkowa, instruktorka masażu dziecięcego i doradczyni noszenia dzieci. Zawsze pracowała dla siebie, u siebie i w zgodzie ze sobą. Od siedmiu lat wspiera kobiety i rodziny w okresie okołoporodowym. Jej misją jest zapewnienie im takiego wsparcia, aby czerpały radość i satysfakcję z rodzicielstwa już od jego pierwszych chwil. Prywatnie jest żoną wspaniałego męża i mamą cudownej trójki.
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Białymstoku i Wasilkowie.

Anita Kantor liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Józefowie

Anita Kantor

Żona i mama dwóch dziewczynek. Mieszka pod Warszawą i prowadzi własną działalność gospodarczą. Uwielbia poznawać ludzi, wiele radości sprawia jej, kiedy może w kobiecej energii wymieniać się doświadczeniem, wzajemnie się wspierać i motywować. Pasjonuje się fotografią, uwielbia też przebywać blisko natury, np. długie spacery po lesie lub wędrówki górskie. Zawodowo zajmuje się aromaterapią, inspirując i pomagając wprowadzać naturalne rozwiązania. Jej misją jest sprawić, by kobiety poczuły swoją własną MOC, uwierzyły w siebie, zaczęły marzyć i dążyć do ich spełnienia.
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Józefowie.

Katarzyna Barczyk-Matkowska

Wiceprezeska MicroFood S.A., blogerka prowadząca instagram @ladypasztet i mama dwóch synów. W każdej z tych ról stara się zmieniać świat na lepszy.
W życiu zawodowym zajmuje się przede wszystkim marką Puffins, którą zaczęła tworzyć 8 lat temu. Dziś zdobywa kolejne rynki dla produktu.
Jej internetowe alter ego to Lady Pasztet – zaczynała jako blogerka 15 lat temu, a teraz prowadzi konto na Instagramie oraz Pasztet Podcast. Patrzy na świat z feministycznej perspektywy wzbogaconej o macierzyńskie doświadczenia. W wolnych chwilach czyta w wannie.

Magdalena Korczyńska

Pomaga mamom w zmianie zawodowej i w powrocie do pracy.
Coachem kariery, Certyfikowana Trenerka FRIS®, liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam Starachowice i okolice, socjolog, przedsiębiorca, mama prawie 3-letniego Mateusza. Po urodzeniu Synka, sama dokonała gruntownej zmiany zawodowej i po ponad 10 latach spędzonych na etacie, otworzyła własną działalność. Prywatnie: uwielbia piesze rajdy i wędrówki górskie. Zakochana w Tartach i Bieszczadach. Pasjonuje ją też taniec, w którym stawia pierwsze kroki.
Więcej o Magdzie: www.twojamocnastrona.pl
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Starachowicach

Aneta Pasternak

Mama trójki wspaniałych dzieci .
Jej życiowe motto brzmi: WSZYSTKO DA SIĘ OGARNĄĆ.
Przez ostatnie 10 lat wspólnie z mężem prowadziła firmę transportową. Rok 2021 przyniósł dużo zmian, a tym samym postawienia na Siebie Samą. Jest w trakcie realizowania swoich planów, a jednym z nich jest bycie liderką Klubu Przedsiębiorczych Mam w Olsztynie.
Docenia wszystko, co przynosi życie. Zamiast koncentrować się na problemach, koncentruje się na rozwiązaniach.

Anna Chomiak

Twórczyni bloga www.nieidealnaanna.pl, autorka książki „Nieidealnik. Sztuka szczęśliwego życia”. W 2021 zajęła II miejsce w Plebiscycie Człowieka Roku Redakcji Jestem z Pruszkowa. W latach 2019-2017 znalazła się w Rankingu Najbardziej Wpływowych Blogerów wg Jasona Hunta. Jej motto: „nie musisz być idealna, aby być szczęśliwa” motywuje kobiety do wzięcia życia swoje ręce i realizowania marzeń.
Ania angażuje się w szereg inicjatyw społecznych, ostatnie lata poświęciła aktywizacji lokalnej społeczności. Od września 2019 roku prowadzi Klub Aktywnych Mam w Pruszkowie. Od września 2020 roku realizuje autorski Projekt „Aktywne Mamy Działamy”. Stworzyła cykl wydarzeń „Spotkania po sąsiedzku”. Od 2020 roku Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Pruszkowie, na swoich kanałach społecznościowych pokazuje jak łączyć życie zawodowe z macierzyństwem i rozwojem osobistym. Prywatnie zakochana żona i aktywna mama dwóch córek: Zuzi i Marysi.
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Pruszkowie.

Izabela Anuszewska

Business Strategy Consultant. Ekspertka w dziedzinie dotacji i przedsiębiorczości. Doradza przy otwieraniu biznesów, wspiera w rozwój przedsiębiorców i pomaga pozyskiwać dotacje.
Od 18 lat właścicielka firmy consultingowej DaVinci. Wieloletnia mentorka i trenerka w Sieci Przedsiębiorczych Kobiet, ekspertka międzynarodowej platformy edukacyjnej Her Impact oraz ambasadorka Klubu Przedsiębiorczych Mam. Akredytowana konsultantka funduszy europejskich i ekspertka instytucji publicznych w ocenie wniosków o dofinansowanie z funduszy europejskich.
Od lat angażuje się w projekty związane z przedsiębiorczością, innowacjami, promocją kobiet w biznesie i działaniami CSR.
Profil zawodowy: linkedin.com/in/izanuszewska

 

Joanna Bogdan

Joanna Bogdan — od 15 lat tworzy, współprowadzi i rozwija markę LennyLamb. Farmaceuta z wykształcenia, Edukator Noszenia Dzieci z zamiłowania, przedsiębiorca z wyboru. W początkach macierzyństwa odkryła kolorowy świat chustonoszenia i bliskości. Pasja i pomysł na polskie chusty przekształciły się w pracę na cały etat. Jest mamą piątki dzieci, dzięki którym zmieniła swoją ścieżkę zawodową. W 2021 roku została wyróżniona tytułem Noszącego Anioła. Miłośniczka mikrowypraw i ziołowych naparów.

Agata Perzyna

Potrójna mama. Copywriterka, początkująca blogerka, dziennikarka, doradczyni PR w polityce. Ponad wszystko kocha ludzi i uwielbia kontakt z nimi. Doskonale pasuje do niej określenie „człowiek orkiestra” ponieważ w swojej dotychczasowej karierze zawodowej miała styczność z najróżniejszymi branżami – od organizacji imprez okolicznościowych i konferencji, poprzez pozyskiwanie dotacji unijnych, kierowanie stowarzyszeniem, szycie artykułów dziecięcych, aż po prowadzenie fanpage w mediach społecznościowych. Uwielbia dobrą kawę i życie w ciągłym biegu… im większy armagedon, tym większy fun i flow 😉
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Grójcu.

Paulina Wronecka

Właścicielka Pracownia Marzeń by Paulina Wronecka kompleksowa organizacja eventów i Zakręcona Cafe. Jak o niej mówią, to kobieta rakieta, bo jest bardzo energiczna i uparcie dąży do celu spełniając swoje marzenia. Marketingowiec z 15 letnim doświadczeniem. Prywatnie jest żoną i mamą 11 letniego Kacperka i 2 letniej Małgosi, otaczającą się cudownymi ludźmi. „Jestem energiczną kobietą, mamą i żoną, z głową pełną pomysłów i chęcią do działania. Spełniam się zawodowo, ponieważ robię to co kocham.”
Laureatka Diamentu Kobiecego Biznesu 2019 i 2021.
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Gdańsku.

Monika Radwańska

Jej ścieżka zawodowa od zawsze wiodła po finansach i bankowości, aż do dziś. Obecnie jest właścicielką placówki pośrednictwa finansowego. Specjalizuje się w doborze najbardziej opłacalnego kredytu na realizację planów indywidualnych lub biznesowych oraz wszelkiego rodzaju ubezpieczeniami.
W swoich działaniach uwielbia pomagać ludziom. Od 5 lat w wolnych chwilach prowadzi charytatywną grupę na FB, aby pomagać chorym dzieciom. W swoim zawodzie również pomaga klientom, dlatego tak uwielbia swoją pracę.
Liderka Klubu Przedsiębiorczych Mam w Kwidzynie.

Organizatorzy

Klub Przedsiębiorczych Mam jest inicjatywą społeczną realizowaną przez Fundację Rodzic w mieście

Projekt został sfinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków NOWE FIO na lata 2021-2030 #nowefio