Kim jest mamowspieraczka?

To osoba, która rozumie, jak trudno jest wrócić do aktywności zawodowej po urodzeniu dziecka.

To osoba, która wie, jak ważne jest otrzymanie wsparcia – merytorycznego i mentalneego – na tym etapie życia. 

To osoba, która doświadczyła siostrzeństwa i kobiecej solidarności, a teraz sama che być wsparciem dla innych.

Dlaczego Twoje wsparcie jest ważne?

Działalność Fundacji generuje koszty, takiej jak księgowość, obsługa strony www, domena i serwer, licencje na programy i narzędzia do zarządzania projektem. Potrzebujemy środków, aby móc to opłacić.

Pieniądze potrzebne są także do wsparcia działania lokalnych Klubów – plakaty, ulotki, materiały promocyjne, gadżety czy drobny catering – to minimum, jakie chcemy zapewnić liderkom, aby mogły organizować wydarzenia dla mam.

Regularne wsparcie finansowe, comiesięczna – nawet niewielka wpłata – przekazana przez Ciebie i innych, którzy też wierzą w nasze działania, pozwala utrzymać projekt Klubu Przedsiębiorczych Mam. Dzięki wpłatom od takich osób jak Ty może organizować bezpłatne spotkania dla mam w sieci, na żywo – w 23 miejscowościach, szkolenia i myśleć o rozwoju. W najbliższym czasie chcemy pracować nad otworzeniem Klubów Przedsiębiorczych Mam w mniejszych miejscowościach. 

 • Przekazując co miesiąc  25 zł  sfinansujesz możliwość dotarcia  Klubu Przedsiębiorczych Mam do mniejszych miejscowości i organizowania bezpłatnych spotkań online dla wszystkich mam.
 •  
 • Podaruj 35 zł, dzięki którym nasza fundacja jest w stanie organizować stałe spotkania z ekspertami wspierającymi ścieżkę rozwojową mam. 
 •  
 • Wpłać 60 zł i pomóż nam działać ogólnopolsko zarówno w formie offline jaki i online  organizując praktyczne warsztaty dla kobiet z nawet najdalszych części Polski.
 •  
 • Twoje wsparcie pomoże nie tylko mamom, które doświadczają wykluczenia i nie wiedzą, którą ścieżkę wybrać. Wspierasz także kobiety, które podjęły wyzwanie założania własnego biznesu i zderzają się z pierwszymi trudnymi momentami. Stała motywacja i bezpłatne oraz otwarte konsultacje i spotkania są stałym elementem naszego projektu, dlatego zzostań Mamowspieraczką i wesprzyj nasze działania!

 

Od lat działamy na rzecz zapobiegania wykluczeniu mam, z rynku pracy, ich aktywizacji zawodowej oraz budowania bliskich i wspierających  relacji. 

Wiemy, że nadal są mamy, które nie mają możliwości inwestycji w swój rozwój. Mamy, które stykają się z wykluczeniem, brakiem dostępu do szkoleń oraz spotkań w kobiecym i bezpiecznym gronie, na które mogą przyjść z dziećmi. Na wykluczenie z rynku pracy najbardziej narażone są kobiety z mniejszych miejscowości i wsi, które doświadczają trudności związanych ze stereotypem roli matki i kobiety, często nie mając wsparcia od najbliższych osób czy władz samorządowych.

Chcemy wspierać te i inne mamy dając im możliwość korzystania z bezpłatnych szkoleń i spotkań w takiej formie w jakiej mogą to robić: online lub stacjonarnie, z towarzyszącym im dzieckiem lub możliwością odsłuchania spotkania w dowolnym dla nich momencie. 

Aby  budować i rozwijać Klub Przedsiębiorczych Mam potrzebujemy wsparcia. Wsparcia takich kobiet jak TY! 

Dlatego gorąco zachęcamy Cię, abyś została Mamowspieraczką!

Zobacz jak działa Klub Przedsiębiorczych Mam!

 • To projekt realizowany przez Fundację Rodzic w mieście. Oznacza to, że każda przekazana przez Ciebie złotówka zostanie przeznaczona na rozwój projektu, a przekazaną darowiznę możesz odliczyć w rocznym PIT.
 • Sieć Klubów Przedsiębiorczych Mam działa w całej Polsce. Obecnie jest ich 23, a kady prowadzony jest przez Lokalną Liderkę – wolontariuszkę, która w swojej miejscowości buduje społeczność przedsiębiorczych mam. O Liderkach i lokalnych Klubach więcej przeczytasz TUTAJ.
 • O realizację projektu, jego komunikację i wsparcie Lokalnych Liderek odpowiada trzyosobowy zespół Fundacji Rodzic w mieście, o którym poczytasz TUTAJ.
 • W 2022 r. zorganizowaliśmy prawie 80 spotkań na żywo, które odbyły się w 22 miastach, a udział wzięło w nich ponad 700 mam!
 • Minimum raz w miesiącu organizujemy spotkanie online – rozmowę z przedsiębiorczą mamą, która opowiada o swojej drodze do aktywności zawodowej oraz warsztat – pełne wiedzy spotkanie z ekspertem z danej dziedziny. 
 • Wszystkie spotkanie Klubu Przedsiębiorczych Mam są bezpłatne i można na nie przyjść z dzieckiem.

DZIĘKUJEMY!