Impact wspiera Klub Przedsiębiorczych Mam

Firma Impact wspiera organizacje na całym świecie w rozwijaniu się i realizacji strategii, poprzez odkrywanie, inspirowanie i uwalnianie potencjału ludzi wewnątrz nich. Specjalizuje się w transformacjach kulturowych. Wzmacniam przywództwo, rozwija zespoły i pracowników na każdym szczeblu organizacji. Programy rozwojowe firmy Impact oparte są na udoskonalanej od 40 lat unikalnej metodologii Experiential Learning i były wielokrotnie nagradzane w Polsce i na świecie za efektywność procesu uczenia się i rezultaty biznesowe. Impact od 11 lat znajduje się na prestiżowej międzynarodowej Liście Top 20 Leadership Companies, publikowanej co rok przez Training Industry.

Wspólna wizja oraz misja wspierania innych połączyła Klub Przedsiębiorczych Mam z firmą Impact, która zdecydowała się wesprzeć nas swoją wiedzą i doświadczeniem. “Jesteśmy w bliskim kontakcie z organizacjami społecznymi – to dla nas ważny aspekt działalności.” – powiedział Michał zawadzki, Senior Consultant z Impact.

Impact wspiera Klub Przedsiębiorczych Mam tworząc program mentoringowo-szkoleniowy dla liderek. Jego celem jest wzmocnienia kompetencji przywódczych, umiejętności budowania i rozwoju społeczności oraz nawiązywania lokalnych kontaktów z biznesem, samorządem i innymi organizacjami pozarządowymi. Te kompetencje pozwolą liderkom po zakończeniu projektu samodzielnie prowadzić Klub Przedsiębiorczej Mamy w swoim lokalnym środowisku, tym samym wspierając kolejne kobiety w powrocie do aktywności zawodowej.

“To dla nas ogromny zaszczyt i przyjemność móc współpracować z takim partnerem, jak firma Impact International. Cieszymy się, że nasz projekt został zauważony i doceniony, a rola kobiecego leadershipu uznana za ważny element rozwoju społeczności lokalnych oraz biznesu.” – mówi Karolina Bury, wiceprezeska fundacji Rodzic w mieście.

Oprócz idei i misji firmy, wspieranie projektu Klub Przedsiębiorczych Mam ma dla szkoleniowców Impactu również wymiar osobisty. “Wspieranie kobiet, wspieranie organizacji społecznych jest ważnym elementem mojej pracy. Sam jestem ojcem dwójki córek. Chcę tworzyć taką przyszłość, która wspiera kobiety, w której będą mogły żyć i działać po swojemu“ – mówi Michał Zawadzki. Perspektywa pracujących mam jest z kolei bliska Annie Brulińskiej – Senior Consultant, Impact. “Sama mam dziecko, choć dorosłe. Pamiętam ten moment, kiedy łączyłam pracę z macierzyństwem i jest mi to bardzo bliskie” – podkreśla Anna.

15 stycznia 2022 odbyło się pierwsze szkolenie przygotowane przez Impact dla Klubu Przedsiębiorczych Mam. Szkolenie odbywało się hybrydowo – część liderek obecna była stacjonarnie w Miejscu Akcji Paca w Warszawie, część odbywała szkolenie online. 

Przebieg programu szkoleniowego

W ramach programu odbyło się 7 spotkań online w ogólnopolskiej grupie 24 liderek Klubu Przedsiębiorczych Mam. Impact skupił się przede wszystkim na tym, aby zadbać o potrzeby liderek i cały program stworzono z uwzględnieniem opinii uczestniczek. Spotkania obracały się wokół tematu współczesnego przywództwa opartego o współpracę, empatyczną komunikację, dostrzeganie różnorodności i umiejętność wykorzystania indywidualnych atutów członków zespołu.

Oprócz merytorycznej wartości, która jest dla Fundacji ogromnym wsparciem, szkolenia miały wymiar integracyjny, wspierający i dodają liderkom niesamowitej motywacji do dalszych działań. Zbudowanie silnego, wspierającego się ogólnopolskiego zespołu liderek to ogromne wyzwanie. Dzięki Annie i Michałowi udało się to osiągnąć.

“Dziękuję Klubowi Przedsiębiorczych Mam, Fundacji Rodzic w mieście, Annie Brulińskiej, Hannie Świątkowskiej i Michałowi Zawadzkiemu za ten cudowny czas szkoleniowy! Rozwijanie umiejętności liderskich nigdy się nie kończy; dlatego jestem pewna, że znów się spotkamy” – mówi Oliwia Samelak, liderka Klubu w Poznaniu.

Po zakończeniu cyklu spotkań lokalne liderki Klubu Przedsiębiorczych Mam są w pełni gotowe do działania i wspierania mam w rozwoju zawodowym.